Kaklo atjauninimo paslaptys

Daugelis iš mūsų visas jėgas atiduodame rūpestingai veido odos priežiūrai, dažnai pamirštame apie kaklą ir dekoltė sritį, o būtent ši sritis yra ryškiausias amžiaus rodiklis. Dėl to, laikui bėgant, neatitikimas tarp jų tampa labai pastebimas.

Yra keletas priežasčių, kodėl kaklo odoje senėjimo požymiai atsiranda anksčiau nei ant veido.

 • Visų pirma, tai yra saulės sukeltas epidermio sluoksnio pažeidimas. Oda šioje srityje yra plonesnė, todėl žalingas ultravioletinių spindulių poveikis yra platesnis ir gilesnis, todėl sunaikinamas kolagenas ir toliau plonėja oda, todėl susidaro raukšlės.
 • Apykaklės zonos raumenys gana silpni, o tinkamai nesportuojant su amžiumi atsiranda odos suglebimas.

Geriausias būdas sulėtinti senėjimo procesą ir pasiekti atjaunintą kaklą – imtis būtinų priemonių, padedančių palaikyti raumenų tonusą ir padidinti epidermio elastingumą.

moteris su atjaunėjusia kaklo oda

Norint išvengti priešlaikinio odos senėjimo, būtina laikytis kai kurių rekomendacijų, kurios pagerins išvaizdą ir sulėtins su amžiumi susijusius pokyčius šioje srityje.

 • Visada tepkite kaklą ir krūtinę kremu nuo saulės. Atminkite, kad šių sričių oda yra labai jautri ir jautresnė saulės spinduliams.
 • Naudokite senėjimą stabdančius kosmetikos gaminius, kuriuose yra didelė antioksidantų koncentracija (vitaminai E, A, C), taip pat specialias drėkinamąsias priemones, skirtas specialiai apykaklės zonai.
 • Ieškokite produktų, kurių sudėtyje yra keramidų, kurie neleidžia prarasti drėgmės, peptidų ir kofermento Q10, skatinančio medžiagų apykaitos procesus ląstelėse ir lėtinančio senėjimo procesus, bei hialurono rūgšties, kuri palaiko vandens balansą, tonusą ir dermos elastingumą.
 • Įtraukite į savo kasdienę kaklo atjauninimo veiklą efektyvius pratimus, kurie padeda sustiprinti šios srities raumenų tonusą.
 • Praktikuokite tobulą laikyseną. Laikykite galvą aukštai ir raukšlės apykaklės srityje automatiškai išsilygins.
 • Išgerkite bent 6-8 stiklines vandens per dieną. Pakankamas skysčių kiekis prisideda prie geros kūno hidratacijos, pašalina toksinus ir prailgina jaunystę.
 • Aukšta pagalvė yra didžiausias kaklo atjauninimo proceso priešas.
 • Reguliariai naudokite kaukes ir žolelių kontrastinius kompresus. Tokios procedūros prisideda prie odos detoksikacijos, ją stangrina ir tonizuoja.
 • Prieš miegą apykaklės sritį patepkite maitinamuoju kremu nuo raukšlių.

kosmetikos chirurgija

Kai kuriais atvejais gali būti nurodytos Botox ar Dysport injekcijos, tačiau šis sprendimas nerekomenduojamas visiems. Raukšles mažinantys lazeriai padeda skatinti kolageno ir elastino augimą, o chirurginis liftingas puikiai tinka esant su amžiumi susijusiems pokyčiams, tačiau šios invazinės procedūros yra gana brangios ir turi savo kontraindikacijų. Atsigavimas po jų užtrunka ilgai.

Todėl senėjimą stabdančią priežiūrą geriau pradėti kuo anksčiau, kad vėliau nereikėtų griebtis brangių metodų.