Ankstyvos raukšlės: odos senėjimo priežastys ir geriausi atjauninimo būdai

Raukšlės laikomos senatvės požymiu, tačiau pirmosios raukšlės veide gali atsirasti pačiame žydėjimo amžiuje. Daugeliui merginų „laiko ženklų" atsiradimas ant veido yra katastrofa. Išsiaiškinkime, kodėl atsiranda ankstyvos raukšlės ir kaip kovoti už odos jaunatviškumą ir glotnumą.

Priežastys

Yra daug priežasčių, kurios išprovokuoja ankstyvą raukšlių atsiradimą ant veido. Dažnai raukšlių susidarymui įtakos turi įvairių veiksnių derinys.

veido odos senėjimo ir atjauninimo metodai

Taigi, dažniausios ankstyvo odos senėjimo priežastys:

 • Paveldimumas. Individualios odos struktūros ypatybės yra paveldimos. Todėl jei artimos moteriškos giminės (mamos, močiutės, vyresnės seserys) turi tokių kosmetinių problemų, po 20 metų rekomenduojama pradėti rūpintis senėjimu iš karto. Jauname amžiuje raukšlių susidarymo priežastis yra plonas epidermis. Tuo pačiu metu vyrams viršutinis odos sluoksnis iš pradžių yra storesnis, o pirmųjų raukšlių atsiradimas paprastai pastebimas po 30 metų.
 • Sausa oda. Drėgmės trūkumas yra išorinių priežasčių įtakos pasekmė. Pirmosios mimikos raukšlės ant veido gali atsirasti iki 20 metų amžiaus.
 • Kenksmingos darbo ir gyvenimo sąlygos. Ankstyvos raukšlės dažnai atsiranda žmonėms, kurie dėl savo profesinės veiklos daug laiko praleidžia atviroje saulėje ar šaltyje. Tačiau darbas patalpose taip pat gali sukelti odos išsausėjimą, nes daugelyje biurų drėgmės lygis yra itin žemas.
 • Neteisinga priežiūra. Nenorėjimas arba pagrindinių odos priežiūros taisyklių nežinojimas – viena dažniausių ankstyvų raukšlių atsiradimo priežasčių.
 • Meilė saulės nudegimui. Ankstyvame amžiuje raukšlės gali atsirasti merginoms, kurios mėgsta lankytis paplūdimiuose ir soliariumuose, bet nenaudoja apsaugos nuo UV spindulių.
 • Rūkymas. Šis blogas įprotis skatina senėjimo procesą, neigiamai veikia odą tiek iš vidaus, tiek iš išorės.
 • Staigūs svorio svyravimai. Griežtų dietų gerbėjai turėtų atsiminti, kad joms gresia veido raukšlės. Ypač svarbu vengti nesubalansuotos mitybos.
 • Aktyvi išraiška. Būtent dėl šios priežasties susidaro dinaminės raukšlės, kurios paprastai vadinamos mimikos. Pavyzdžiui, mergaitėms, kurios silpnai mato ir nenešioja akinių ar lęšių, gresia ankstyvos raukšlės aplink akis, nes jos turi prisimerkti, kad pamatytų objektą.
 • Neteisingas režimas. Nuolatinis miego trūkumas, pasivaikščiojimų gryname ore trūkumas ir mažas fizinis aktyvumas prisideda prie veido raukšlių atsiradimo.
 • Stresas. Nervų įtampa sukelia tam tikrų hormonų (kortizolio, adrenalino) išsiskyrimą, kurie prisideda prie veido raumenų spazmų atsiradimo. O tai lemia prastą kraujotaką ir ankstyvą odos senėjimą.

Kovos būdai

Pažiūrėkime, ar įmanoma panaikinti ankstyvas veido raukšles. Norėdami kovoti už jaunatvišką odą, galite naudoti tiek namų, tiek salono metodus, kiekvienas variantas turi savų privalumų.

Saloninės procedūros yra geros, nes jų naudojimo rezultatas matomas labai greitai, dažniausiai praėjus kelioms dienoms, o kartais net kelioms valandoms po seanso. Neigiama yra gana didelės kainos ir kontraindikacijų buvimas procedūroms. Be to, pritaikius injekcijos metodus, reikia laiko reabilitacijai, nes iškart po procedūros injekcijos vietoje gali atsirasti mėlynių.

Priežiūra namuose neleidžia pasiekti greitų rezultatų, reikalauja sistemingumo ir atkaklumo. Bet kita vertus, tokia priežiūra beveik nemokama. Privalumas yra tai, kad namuose procedūras galite atlikti bet kurią laisvą minutę. Ir tai labai patogu esant įtemptam grafikui.

Salono technika

Naudodami įvairias procedūras galite išlyginti raukšles ankstyvame amžiuje. Jauninamosios programos paskyrimas atliekamas individualiai, atsižvelgiant į veido odos ypatybes.

Botox

Šis metodas pagrįstas botulino toksino turinčių preparatų įvedimu į raumenis. Vaistai blokuoja impulsus, patenkančius į raumenų audinį, todėl raumenys atsipalaiduoja. Botulino toksino veikimo laikotarpiu raumenys išlieka statiški, tai yra, pašalinama pagrindinė veido raukšlių atsiradimo priežastis.

Kol raukšlės yra negilios, raumenų atsipalaidavimas lemia jų išlyginimą. Tačiau poveikis pasireiškia ne iš karto, pagerėjimą galima pastebėti 3-4 dieną, o ryškiausias poveikis pasireikš po 7-14 dienų po vaisto vartojimo.

Laikui bėgant, vaisto poveikis silpnėja. O kai raumenų paslankumas atsistatys 80-90 proc. , procedūrą bus galima kartoti. Paprastai kartotinis vartojimas turi būti atliekamas kas 5-8 mėnesius (priklausomai nuo individualių reakcijų).

Mezoterapija ir biorevitalizacija

Abi šios procedūros yra skirtos natūralių odos regeneracijos procesų stimuliavimui. Procedūrų esmė – specialių preparatų įvedimas po oda. Skirtumas tarp mezoterapijos ir biorevitalizacijos yra naudojamų priemonių sudėtis.

Atliekant biorevitalizaciją, pagrindinis vaisto komponentas yra hialurono rūgštis. Mezoterapijoje naudojami sudėtingesni kokteiliai.

Rezultatai matomi iškart po pirmosios vaisto injekcijos. Tačiau norint pasiekti geriausią rezultatą, rekomenduojama atlikti visą kursą, susidedantį iš 2-5 procedūrų.

Fotoatjauninimas

Šis metodas pagrįstas specialiu prietaisu skleidžiamų šviesos srautų poveikiu odai. Procedūros rezultatas – paviršinių raukšlių išlyginimas ir odos tonuso pagerėjimas.

veido odos atjauninimas

Norint pasiekti geriausią rezultatą, atliekamos kelios procedūros (nuo 3 iki 7) su trijų savaičių pertrauka tarp seansų.

Atjauninimas lazeriu

Ši moderni technika paremta visų odos sluoksnių poveikiu lazerio spinduliu. Procedūros metu išgarinami apatiniai epidermio sluoksniai, pašalinami reljefo nelygumai (raukšlės).

Norint sustiprinti efektą, reikia kelių seansų, jų skaičius nustatomas individualiai.

Cheminis šveitimas

Procedūros esmė – epidermio ląstelių paviršinio sluoksnio „ištirpimas". Dėl cheminių medžiagų poveikio pašalinamos negyvos ląstelės, taip pat skatinamas regeneracijos procesas. Dėl to veidas atrodo gaivesnis, o raukšlės išlyginamos.

Būtina pasirinkti procedūros sudėtį ir individualiai nustatyti seansų skaičių.

Kitos technikos

Be minėtų procedūrų, grožio salonai gali pasiūlyti ir švelnesnių procedūrų ankstyvoms raukšlėms atsikratyti:

 • profesionalus kosmetinis masažas;
 • kaukių kurso vedimas naudojant profesionalią kosmetiką.

Yra ir egzotiškesnių atjauninimo būdų, pavyzdžiui, atjauninimas hirudoterapija ar masažas su sraigėmis.

namų metodai

Jei nėra galimybės susisiekti su kosmetologu, ankstyvas raukšles galite pabandyti atsikratyti naminėmis priemonėmis. Išsiaiškinkime, ką daryti, kad pašalintume pirmąsias odos raukšles.

Tam reikės procedūrų rinkinio:

 • ledo plovimas;
 • speciali gimnastika;
 • savęs masažas;
 • jauninančios kaukės.

ledo plovimas

Tai labai paprasta, bet naudinga procedūra. Kiekvieną rytą reikia nuvalyti veidą ledo kubeliu, laikantis masažo linijų. Nebūtina spausti odos, judesys turi būti lengvas ir slankus.

Norėdami pagaminti ledą, galite pasiimti mineralinio vandens, bet geriau paruošti ramunėlių, petražolių ar šalavijų nuovirą. Baigę procedūrą, leiskite veidui šiek tiek išdžiūti ore, o tada patepkite savo odos tipui tinkamu kremu.

Gimnastika

Reguliarus specialių pratimų atlikimas leidžia panaikinti ankstyvas raukšleles po akimis, išlyginti nosies ir lūpų raukšles, išlyginti odos reljefą kaktoje ir aplink burną.

gimnastika veido atjauninimui

Pratimai turi būti kartojami 5-10 kartų:

 • sandariai užmerkite akis (tuo pačiu metu nesiraukite), tada atpalaiduokite raumenis;
 • greitai mirksėkite 10 sekundžių;
 • pakiškite pirštus po antakiais, prispauskite odą ir pakelkite antakius į viršų, susidorodami su pasipriešinimu;
 • pirštais prispauskite odą prie išorinių akies kampučių, sandariai užmerkite akis;
 • giliai įkvėpkite, bandydami išpūsti nosies sparnus, tada iškvėpkite orą per kairįjį burnos kampą. Kartokite pratimą, bet iškvėpkite per dešinįjį burnos kampą;
 • lėtai įkvėpkite per nosį, o iškvėpkite per burną, ištiesdami lūpas į priekį;
 • uždėkite pirštus ant kaktos tiesiai virš antakių, o dabar pakelkite antakius aukštyn;
 • užfiksuokite odą ties vidiniu akies kampučiu, viduriu antakio ir ties išoriniu akies kampučiu, o dabar stenkitės tvirtai užmerkti akis;
 • Atsisiunčiame treniruotę su mankšta, kuri sukelia kraujotaką odoje. Švelniai pasukite galvą į kairę „iki galo", po trijų sekundžių nuleiskite galvą į priekį žemyn, bandydami smakru paliesti krūtinę. Pakartokite kitoje pusėje.

Savęs masažas

Ši procedūra skatina kraujotaką ir efektyviai lygina raukšles. Yra įvairių masažo technikų>, tačiau šią procedūrą pradėti įvaldyti reikėtų nuo klasikinio kosmetinio masažo.

veido odos savaiminis masažas atjauninimui

Būtina:

 • gerai nusiplaukite veidą ir rankas;
 • tepkite kremą ar kosmetinį aliejų;
 • atlikti judesius pirštų galiukais, griežtai išilgai masažo linijų;
 • procedūra apima tris judesius – glostymą, trynimą ir minkymą;
 • pirmasis judesys atliekamas šiek tiek slystant pirštais per odą;
 • atliekant antrąjį judesį, reikia šiek tiek padidinti spaudimą, bet įsitikinti, kad oda neišsitampo;
 • minkymas yra pati sunkiausia procedūros dalis, nes reikia stipriai paveikti veido raumenis, bet netempti odos. Trijų pirštų pagalvėles uždėkite ant masažuojamos vietos ir 3-5 sekundes atlikite spaudžiančius pulsuojančius judesius, tada judinkite pirštus ir pakartokite efektą;
 • seansą užbaigti glostymu.

Kaukių receptai

Viena veiksmingiausių naminių priemonių nuo ankstyvų raukšlių yra naminės kosmetinės kaukės, pagamintos iš natūralių produktų. Juos reikia daryti du kartus per savaitę.

Triguba procedūra

Tai labai efektyvi kaukė, procedūrai reikia paruošti tris kosmetines kompozicijas.

 • Pirma: du valgomuosius šaukštus smulkių avižinių dribsnių išgarinkite su nedideliu kiekiu karšto pieno, kad susidarytų tiršta „košė", leiskite užvirti, kol visiškai atvės. Sumaišykite masę su šaukštu nerafinuoto augalinio aliejaus, pavyzdžiui, sezamų ar sėmenų.
 • Antra: pašildykite desertinį šaukštą natūralaus medaus, sumaišykite su smulkia tarka tarkuotu žaliu obuoliu (reikės dviejų šaukštų obuolių masės);
 • Trečia: sumaišykite šaukštą grietinės su žaliu kiaušinio tryniu ir trimis lašais citrinos sulčių.

Dabar reikia nuvalyti ir išgaruoti veidą ir pritaikyti pirmąją kompoziciją. Po ketvirčio valandos nuplaukite šiltu vandeniu. Pakartokite tą patį su antrąja ir trečia kompozicija. Užbaikite plovimu šaltu vandeniu.

Drėkikliai

Jie labai gerai drėkina odą, o tai reiškia, kad kaukės iš šviežių vaisių kovoja su ankstyvomis raukšlėmis. Vaisiaus minkštimą reikia sutrinti ant trintuvės ir sumaišyti su šaukštu grietinės. Šį mišinį tepkite pusvalandį.

vaisinės kaukės užtepimas odos atjauninimui

Kaukėms rekomenduojama naudoti:

 • bananai;
 • braškių;
 • žalios vynuogės;
 • persikai;
 • abrikosai;
 • moliūgas (žalias arba keptas);
 • agurkai;
 • persimonai.

Prevencija

Norėdami išvengti ankstyvų raukšlių atsiradimo, turite:

 • vadovaukitės sveikiausiu gyvenimo būdu: pakankamai miegokite, valgykite subalansuotą mitybą, būkite gryname ore;
 • gerti daugiau gryno vandens;
 • tinkamai prižiūrėti odą, naudoti kokybišką amžių ir odos tipą atitinkančią kosmetiką.